Home / Oscillators / SIT9107AI-331H18E245.76000
minImg
SIT9107AI-331H18E245.76000
SiTime
Product No:
SIT9107AI-331H18E245.76000
Description:
MEMS OSC XO 245.7600MHZ CML SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 41mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series SiT9107
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CML
Base Resonator MEMS
Mfr SiTime
Frequency 245.76 MHz