Home / Oscillators / SIT9156AC-2CF-25E156.250000Y
minImg
SIT9156AC-2CF-25E156.250000Y
SiTime
Product No:
SIT9156AC-2CF-25E156.250000Y
Description:
OSC XO 2.5V 156.25MHZ
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 55mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Not For New Designs
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 156.25 MHz