SL375-21.3/480+LXI
Magna-Power Electronics
Product No:
SL375-21.3/480+LXI
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 8 KW 0
User Guide
Current Regulation - Load 0.04%
Voltage Regulation - Load 0.01%
Current - Output 0 ~ 21.3A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.2%
Size / Dimension 24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Product Status Active
Weight 36 lbs (16.3 kg)
Series SL
Power (Watts) 8000W
Voltage Regulation - Line 0.004%
Type Rack Mount (AC to DC)
Number of Characters 3.5, 4
Display Type LED
Voltage - Supply 480VAC
Voltage - Output 0 ~ 375VDC
Mfr Magna-Power Electronics
Ripple 170mV rms
Features Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Package Box
Current Regulation - Line 0.02%