SLD8S45A
Littelfuse Inc.
Product No:
SLD8S45A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SMTO-263
Description:
TVS DIODE 45VWM SMTO-263
In Stock : 990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMTO-263
Series Automotive, AEC-Q101, SLD8S
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V