SLIN-12F2A0G
Bel Power Solutions
Product No:
SLIN-12F2A0G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 0.6-3.6V 43W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 3.6V
Size / Dimension 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.4V
Series SLIN
Power (Watts) 43 W
Control Features Enable, Active High
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case Module
Efficiency 92.7%