SLP821M200C4P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
SLP821M200C4P3
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
In Stock : 1839
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 243mOhm
Series SLP0712TE (750W)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 820 µF