SM-31B205
Nidec Components Corporation
Product No:
SM-31B205
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.125W GW SIDE
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 5
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.173" x 0.154" Face (4.40mm x 3.90mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Series SM31
Power (Watts) 0.125W, 1/8W