SM4124FT1R82
Stackpole Electronics Inc
Product No:
SM4124FT1R82
Description:
RES 1.82 OHM 1% 2W 4124
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4124
Resistance 1.82 Ohms
Series SM
Power (Watts) 2W