SM4NT24A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4NT24A
Package:
SOD-123NT
Description:
TVS SMD 24V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.29A
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123NT
Series -
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V