SM8SF28CA-Q
Bourns Inc.
Product No:
SM8SF28CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
2-DFN (8.1x10.5)
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC 2DFN
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 154A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (8.1x10.5)
Series Automotive, AEC-Q101, SM8SF-Q
Type Zener
Package / Case 2-LDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V