SMA4F11A
STMicroelectronics
Product No:
SMA4F11A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
SMAflat
Description:
TVS DIODE 11VWM 24.2VC SMAFLAT
In Stock : 8883
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMAflat
Series SMA4F, TRANSIL™
Type Zener
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V