SMAHS60A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SMAHS60A
Package:
DO-221AC (SlimSMA)
Description:
TVS SMD 60V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series -
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V