SMAJ13A-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMAJ13A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
In Stock : 4935
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V