SMAJ440CA
Littelfuse Inc.
Product No:
SMAJ440CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AC
In Stock : 12123
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 492V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V