SMBJ30CA
MDD
Product No:
SMBJ30CA
Manufacturer:
MDD
Package:
SMB/DO-214AA
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series SMB
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V