SMC1206J331
NTE Electronics, Inc
Product No:
SMC1206J331
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206
In Stock : 1934
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 330 pF