SMCJE22CA
Eaton - Electronics Division
Product No:
SMCJE22CA
Package:
SMC
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJE
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V