SMDJ22CA-HR
Littelfuse Inc.
Product No:
SMDJ22CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AB (SMCJ)
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMDJ-HR
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V