SMF4L18CA
Littelfuse Inc.
Product No:
SMF4L18CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123FL
In Stock : 915
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series SMF4L
Type Zener
Package / Case SOD-123F
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V