SMF4L78CA-7
Diodes Incorporated
Product No:
SMF4L78CA-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
DO-219AA
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AA
Series SMF4L
Type Zener
Package / Case DO-219AA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V