SMM30-18-4-P6
CUI Inc.
Product No:
SMM30-18-4-P6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector Multi-Blade (Included)
Size / Dimension 2.90" L x 1.69" W x 1.28" H (73.6mm x 42.8mm x 32.5mm)
Product Status Active
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 1.66A
Series SMM30 (36W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC