Home / Pads, Sheets / SPK10-0.006-AC-18
minImg
SPK10-0.006-AC-18
Bergquist
Product No:
SPK10-0.006-AC-18
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 39.7X28.96MM W/ADH
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage TO-3
Shape Rhombus
Thermal Resistivity -
Color Beige
Backing, Carrier Polyimide
Material Silicone Rubber
Outline 39.70mm x 28.96mm
Thermal Conductivity 1.3W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0060" (0.152mm)