SQ10A-R33MHF
ITG Electronics, Inc.
Product No:
SQ10A-R33MHF
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Description:
FIXED IND 330NH 33A 1.3MOHM SMD
In Stock : 1500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 450
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 50A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.339" W (12.50mm x 8.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3mOhm
Series SQ10
Inductance 330 nH