Home / Ceramic Capacitors / SQCAEM680FAJME\500
minImg
SQCAEM680FAJME\500
KYOCERA AVX
Product No:
SQCAEM680FAJME\500
Description:
CAP CER 68PF 150V 0505
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SQ
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 pF