SQCAEM6R8BAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
SQCAEM6R8BAJWE
Description:
CAP CER 6.8PF 150V 0505
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series SQ
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 pF