SQCB9M181JAJME
KYOCERA AVX
Product No:
SQCB9M181JAJME
Description:
CAP CER 180PF 300V 1111
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 300V
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Series SQ
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 180 pF