SR125E104MAATR2-
KYOCERA AVX
Product No:
SR125E104MAATR2-
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF