SR151A331JARTR2
KYOCERA AVX
Product No:
SR151A331JARTR2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF