SR595C104MARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR595C104MARTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
In Stock : 2931
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF