SR732ATTDR196F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SR732ATTDR196F
Package:
0805
Description:
CURRENT SENSE RESISTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 196 mOhms
Series SR73
Power (Watts) 0.333W, 1/3W