SR732ETTDR649F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SR732ETTDR649F
Package:
1210
Description:
CURRENT SENSE RESISTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 649 mOhms
Series SR73
Power (Watts) 0.5W, 1/2W