SRF3216A-221Y
Bourns Inc.
Product No:
SRF3216A-221Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
CMC 300MA 2LN 220OHM SMD AECQ200
In Stock : 999
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.087" (2.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SRF3216A
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 300mA