SRN3010TA-150M
Bourns Inc.
Product No:
SRN3010TA-150M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
3010
Description:
FIXED IND 15UH 700MA 510MOHM SMD
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 540mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 22 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3010
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 510mOhm
Series SRN3010TA
Inductance 15 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz