SRP3020C-3R3M
Bourns Inc.
Product No:
SRP3020C-3R3M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.6A 145MOHM SMD
In Stock : 3055
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Series SRP3020C
Inductance 3.3 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 145MHz