SSF67A25B150PM12
Sensata-Cynergy3
Product No:
SSF67A25B150PM12
Manufacturer:
Sensata-Cynergy3
Description:
DL LVL FLOATSW 177MM TOTAL L
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 135°C
Voltage Rating 120VDC, 250VAC
Output Type Switch (2) (Single Float)
Output Configuration SPST-NO, SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, M16x2 Thread
Product Status Active
Switch Actuation Level 0.984", 5.906" (25mm, 150mm)
Series SSF67PM12
Type Liquid
Minimum Liquid Specific Gravity 0.8
Mfr Sensata-Cynergy3
Material - Housing & Prism 316 Stainless Steel
Package Bulk
Current 600 mA