Home / Lamp Replacements / SSP-D19F9SUGC-12V
minImg
SSP-D19F9SUGC-12V
Lumex Opto/Components Inc.
Product No:
SSP-D19F9SUGC-12V
Description:
LED DOME 5MM MIDG FLNG 574NM GRN
User Guide
Applications Incandescent Replacements, Indicator Lights
Configuration Single
Color Green
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.736" H (5.00mm x 18.70mm)
Millicandela Rating 300mcd
Product Status Obsolete
Base Type Midget Flange (MF6S/8)
Wavelength 574nm
Series Poly-Leds™
Mfr Lumex Opto/Components Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V