Home / Memory / SST25VF064C-80-4C-Q2AE-T
minImg
SST25VF064C-80-4C-Q2AE-T
Microchip Technology
Product No:
SST25VF064C-80-4C-Q2AE-T
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
8-WSON
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/DUAL 8WSON
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 80 MHz
Memory Interface SPI - Dual I/O
Memory Organization 8M x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-WSON
Series SST25
Write Cycle Time - Word, Page 2.5ms
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Memory Size 64Mbit
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V