Home / Memory / SST26VF032B-104V/MF
minImg
SST26VF032B-104V/MF
Microchip Technology
Product No:
SST26VF032B-104V/MF
Package:
8-WDFN (5x6)
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8WDFN
In Stock : 1945
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Clock Frequency 104 MHz
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 4M x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WDFN (5x6)
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Memory Size 32Mbit
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V