ST-32ETA100
Nidec Components Corporation
Product No:
ST-32ETA100
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.125W J LEAD TOP
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series ST-32
Power (Watts) 0.125W, 1/8W