ST-5ETW204
Nidec Components Corporation
Product No:
ST-5ETW204
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.236" x 0.169" Face (6.00mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W