ST-7ETB104
Nidec Components Corporation
Product No:
ST-7ETB104
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 3
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series ST7
Power (Watts) 0.25W, 1/4W