ST5R004B
Littelfuse Inc.
Product No:
ST5R004B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
ICL 5 OHM 20% 4A 15.24MM
User Guide
Series ST
Approval Agency -
Tolerance ±20%
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Steady State Max 4 A
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Package Bulk
R @ 25°C 5 Ohms
Product Status Obsolete
Diameter 0.600" (15.24mm)
R @ Current 170 mOhms