Home / Oscillators / STC21C28O48-26.000M
minImg
STC21C28O48-26.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STC21C28O48-26.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ CMOS
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series STC21C
Function Standby (Power Down)
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 26 MHz