Home / Oscillators / STC32K33F27A-19.200M
minImg
STC32K33F27A-19.200M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STC32K33F27A-19.200M
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 2mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
Series STC32K
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 19.2 MHz