Home / Oscillators / STH11K33F16-38.400M
minImg
STH11K33F16-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STH11K33F16-38.400M
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 2mA
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series STH11K
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 38.4 MHz