SUCW1R52412C-C
Cosel USA, Inc.
Product No:
SUCW1R52412C-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 1.6W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 24V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.88" L x 0.50" W x 0.28" H (22.4mm x 12.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 65mA, 65mA
Supplier Device Package -
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series SUCW (1.5W)
Power (Watts) 1.6 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 73%