SUCW1R54815C
Cosel USA, Inc.
Product No:
SUCW1R54815C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.88" L x 0.50" W x 0.28" H (22.4mm x 12.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 50mA, 50mA
Supplier Device Package -
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series SUCW (1.5W)
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 73%