Home / Oscillators / SUS53C33F27B-10.000M
minImg
SUS53C33F27B-10.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SUS53C33F27B-10.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 10.000MHZ SNWV
In Stock : 48
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SUS53C
Function -
Type TCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 10 MHz