Home / Oscillators / SUS53C50J48-10.000M
minImg
SUS53C50J48-10.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SUS53C50J48-10.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±100ppb
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SUS53C
Function -
Type TCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 10 MHz