Home / Oscillators / SUS75K50F16B-20.000M
minImg
SUS75K50F16B-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SUS75K50F16B-20.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 20.000MHZ SNWV
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 15mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SUS75K
Function -
Type TCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output Clipped Sine Wave
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 20 MHz